Back to all posts

McDonald’s’tan Verilen Whopper Siparişileri Sadece 1 Sent

Ara 5, 2018 / by Vitamin Agency / In Genel / Etiketler:, , , , , , , / Leave a comment

McDonald’s’tan Verilen Whopper Siparişileri Sadece 1 Sent

Burger King ikonik burgeri Whopper’ı, hackvertising stratejileriyle hazırladığı kampanyalarla ses getirecek işlere imza atıyor. Geçtiğimiz Black Friday’de Burger King, Whopper Shopper kampanyasıyla bedava Whopper kazandırmıştı. Öncesindeyse Kuveyt’te hava sıcakları 50 dereceyi aşınca güneş ızgarası tasarlayarak müşterilerine güneşte ızgaralanmış Whopper’lar sunmuştu. Bu kez ise Amerika Birleşik Devletleri’nde hayata geçirdiği Whopper Detour kampanyasıyla hem müşterilerini hem de McDonald’s çalışanlarını şaşırtmayı başardı.

Peki yalnızca 1 sente Burger King’in leziz Whopper’ına nasıl sahip olunur?

Yapılması gerekenler oldukça basit. En yakın McDonald’s’ın 182 metre (600 ft) çevresinde bulunup Burger King uygulaması üzerinden Whopper siparişi vermek. Ardından geriye sadece, bulunduğunuz noktaya en yakın Burger King’e gidip siparişinizi teslim almak kalıyor.

Size asla McDonald’s’a git demeyiz. Ya da der miyiz? #WhopperDetour

FCB New York’un üstlendiği kampanya bilgi ve teknolojiyi mizahla birleştirmeyi başarıyor. Technomic ’in 2017’de yayınladığı rapora göre, Burger King, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık olarak 7,200 restauranta sahipken, McDonald’s bu sayıyı neredeyse ikiye katlayarak 14.000’den fazla restaurantıyla hizmet vermekte. Ülke genelinde nüfusun %75’i, en az bir McDonald’s restoranına 5 km’den daha az bir mesafede yaşıyor. Tam da bu noktada Whopper Detour kampanyası gibi çalışmalarla ezeli rakibi ile itişerek kendini göstermeye devam ediyor.

Yerleştirilmiş video

Künye

Reklamveren: Burger King

Reklam Ajansı: FCB New York

Yetkili Yaratıcı Yönetmen: Ari Halper

Yardımcı Sanat Yönetmeni: Alex Sprouse, Akos Papp

Canlandırma: Zombie

Yapım Şirketi: O Positive

Yönetmen: Jonathan Klein

Yönetici Yapımcı: Ralph Laucella

Görüntü Yönetmeni: Htat Lin Htut

Kurgu: MackCut

Baş Yapımcı: Gina Pagano

Görsel: Youtube

Kaynak

Your comment

Back to all posts