Back to all posts

Diesel Yeni Kampanyasında Nefret Dili Kullanıyor

Eyl 25, 2018 / by Vitamin Agency / In Genel / Etiketler:, , , / Leave a comment

“Haute Couture” kavramını “Hate Couture” olarak değiştirip umursamazlık mesajı veren Diesel yeni kampanyasında nefret dili kullanıyor. Marka, “Nefreti üzerine giydiğinde onu umursamaz olursun” mottosuyla hareket ediyor.

 

Ünlülerin kendilerine edilen en kötü küfürleri üzerlerine giydikleri reklam kampanyası Publicis Italy imzası taşıyor. İlk sahnede bir telefon ekranında Nicki Minaj’ı ve kendisine yapılan hakaret içerikli yorumları görüyoruz. Görüntüye yaklaştığımızda şarkıcının hakaretleri bir yafta olarak üzerinde taşıdığı ve umursamadığı gözümüze çarpıyor. Ardından diğer bireylerin de benzer yaftaları tişörtlerine yapıştırarak veya ceketlerine yazarak kullanmalarını izliyoruz.

Reklam filminde ünlülere ve influencer’lara bir zamanlar Marilyn Monroe’nun söylediği “I want to be loved by you” parçasının modern bir remix’i eşlik ediyor.

 

Her ünlü / influencer için özel bir parça tasarlayan Diesel, hakaretlerle yaftalanmış yeni bir koleksiyon da çıkarıyor. Dünyanın farklı noktalarındaki 42 mağazada satışa sunulacak koleksiyon, aynı zamanda kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebilecek.

Stink Films’den Jovan Todorovic’in yönetmen koltuğunda oturduğu reklam filmi, Nicki Minaj’ın yanı sıra Gucci Mane, Bella Thorne ve Tommy Dorfman’a da yer veriyor. Dün Diesel mağazalarında ve Diesel.com’da satışa sunulan koleksiyonun gelirinin bir kısmı Only the Brave isimli anti-zorbalık kurumuna bağışlanacak.

 

.

Your comment

Back to all posts